گالری تصاویر ناب
ژورنال لباس مجلسی ترکی , تصاویر‌خنده‌دار , جدیدترین مدل لباس تونیک مجلسی , پیامهای تیکه دار به عروس , FBIمخفف چیست , عکس های علی کریمی , مدل ماشین , استیو جابز , عکس های کیک تولد دخترانه , عکس مدل مو مردانه
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط dayarayan |
  
ایسنا: فدراسيون وزنه‌برداري ايران 500 هزار دلار جريمه شد.

فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري اعلام كرد كه فدراسيون‌هاي وزنه‌برداري ايران و هند به دليل دوپينگ چندين وزنه‌بردار، هر كدام به صورت جداگانه 500 هزار دلار جريمه شدند.

اين فدراسيون اعلام كرده كه اين جريمه به دليل مثبت شدن دوپينگ سه وزنه‌بردار ايراني و شش وزنه‌بردار هندي براي اين دو فدراسيون در نظر گرفته شده است.

فدراسيون وزنه برداري ايران در حالي با اين جريمه روبرو شده است كه كل بودجه آن در سال در حدود يك ميليارد تومان است.

فدراسيون جهاني اعلام كرده است كه پرونده دوپينگ چهارمين وزنه‌بردار ايراني همچنان باز است.

با استناد به اعلام فدراسيون جهاني هنوز پرونده نفر چهارم كه به احتمال زياد سعيد علي حسيني است، باز بوده و مسوولان فدراسيون وزنه برداري ايران مي‌توانند براي جلوگيري از محروميت مادام العمر وي اقدام كنند.

"مونيكا اونگار" مسوول حقوقي فدراسيون بين‌المللي وزنه‌بردار ي همچنين اعلام كرد كه اگر سه يا تعدادي بيشتر از وزنه‌برداران يك كشور مرتكب دوپينگ شوند، جريمه يا محروميت شامل حال فدراسيون‌ها خواهد شد.

ايران در سال‌هاي 2005 هشتاد و در 2006 چهارصد هزار دلار جريمه شده بود.

***هنوز فدراسيون جهاني وزنه‌بردار ‌ايران را دوپينگي نمي‌داند

در حالي كه حدود يكصد روز از نمونه‌گيري دوپينگ سعيد علي حسيني مي‌گذرد هنوز فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري خبري در مورد مثبت شدن آزمايش دوپينگ او منتشر نكرده است، اين درحالي است فدراسيون ايران اعلام كرده نمونه‌ي B وي مثبت شده است!

سعيد علي حسيني قهرمان و ركورددار جوانان جهان در دسته‌ي فوق سنگين و پديده وزنه‌برداري دنيا در سال 2009 روز دوم آبان‌ماه در اردوي تيم ملي وزنه‌برداري به صورت داوطلب نمونه آزمايش دوپينگ داده است كه هنوز فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري به صورت رسمي چيزي در مورد مثبت شدن آزمايش دوپينگ او اعلام نكرده است.

اين در حالي است كه دو روز پيش "داراب رياحي" نايب رييس جديد فدراسيون وزنه‌برداري اعلام كرد كه هم نمونه A و هم نمونه B سعيد علي حسيني مثبت شده است. در حالي سايت فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري (IWF) هنوز خبري مبني بر دوپينگي بودن علي حسيني اعلام نكرده كه در صورت مثبت شدن نمونه B هر ورزشكار نام او در ميان دوپينگي‌ها قرار خواهد گرفت.

اميد است در روزهاي آينده با تلاش‌ها و مذاكره‌هاي مسوولان بلندپايه و كارشناسان ورزش كشور بتوان شائبه‌هاي به وجود آمده در مورد سعيد علي حسيني را به صورت كامل از بين برد، چرا كه علي حسيني اصلي‌ترين شانس ايران براي كسب مدال طلا در بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو و بازي‌هاي المپيك لندن محسوب مي‌شود.

***‌وزنه‌برداري ايران براي پاكسازي از دوپينگ مدتي تعليق شود

رييس هيات تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني با اشاره به اعلام مثبت بودن تست دوپينگ تعدادي از ورزشكاران وزنه‌بردار كشورمان گفت: با توجه به تكرار اين معضل در وزنه‌برداري، ضمن احترام به تلاش‌هاي انجام گرفته مسوولان قبلي و فعلي فدراسيون پيشنهاد مي‌شود مدتي اين ورزش در بخش قهرماني را به تعليق درآورده و به سرعت و با قدرت به پاكسازي آن بپردازند.

حجت‌الاسلام سيدجلال يحيي‌زاده در نطق ميان‌دستور خود در جلسه علني امروز مجلس اظهار كرد: قطعي شدن بيش از 20 مورد دوپينگ در سال اخير و افزايش تقريبا دو برابري اين پديده منحوس در سال جاري، آن هم در سالي كه طبق مصوبه‌ مجلس، كشورمان به صورت رسمي به جرگه‌ كشورهاي مبارزه كننده عليه دوپينگ پيوست به هيچ وجه قابل تحمل نيست و ضروري است با توجه به آموزه‌هاي ديني و حساسيت ملت غيور، بيش از اين ادامه اين بداخلاقي شناخته شده‌ بين‌المللي در ورزش كشور را اجازه نداده و جلوي پيدايش پهلوان‌هاي كاذب را بگيريم.

رييس هيات تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني، همچنين گفت: يكي از مواردي كه قطعا در تحقيق و تفحص جايگاه خاصي دارد موضوع دوپينگ است كه امسال بيش از سال‌هاي گذشته اتفاق افتاده است. اينها مسايلي است كه مجلس بايد در نظارت بهاي زيادي به آنها بدهد. ما نيز اين مورد را به طور خاص در تحقيق و تفحص دنبال كرده و خواهيم كرد.

يحيي‌زاده مثبت بودن تست دوپينگ ورزشكاران وزنه‌بردار كشورمان را بسيار نگران‌كننده توصيف كرد و گفت: در اين خصوص بحث‌هايي در كميسيون داشتيم و من سه شنبه گزارشي را در اين خصوص به اعضا ارائه كردم تا كميسيون در اين خصوص اعلام موضع كند.

وي با اشاره به افزايش آمار دوپينگ ورزشكاران كشورمان در سال 2009، يادآور شد: اين در حالي است كه حتي اگر يك مورد دوپينگ در ورزش كشور ما اتفاق بيفتد شرم‌آور است و به هيچ وجه قابل توجيه نيست. طبق گزارشات در سال 2009، 20 مورد دوپينگ ورزشكاران ما در رشته‌هاي مختلف به ويژه در وزنه‌برداري ثابت شد.

اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، اضافه كرد: ما معتقديم ملت، مكتب و نظام ما همواره از اين موارد، تقلب‌ها و فريب‌ها بري و بيزار است، ورزشكاران ما هم نبايد در اين دام‌ها گرفتار شوند. وظيفه‌ ما نيز اين است كه به بررسي علل و عوامل اسباب اين اقدام زشت بپردازيم و با اين عوامل برخورد شديدي كنيم تا بيش از اين شاهد تكرار دوپينگ در كشور نباشيم.

يحيي‌زاده خاطرنشان كرد: به نظر ما ورزشكار دوپينگي يك ورزشكار تقلبي است و ورزش دوپينگي يك ورزش تقلبي و سراسر فريب است كه براي نظام ما بسيار شرم‌آور است. ما در ورزش اگر از هر چه بگذريم نمي‌توانيم به سادگي از مساله دوپينگ حتي در موارد نادر بگذريم.

رييس هيات تحقيق و تفحص از سازمان تربيت بدني، با اشاره به اين‌كه طبق قانون تا زمان نهايي شدن گزارش تحقيق و تفحص، محتواي گزارش قابل انتشار و بيان نيست، گفت: اين موارد از جمله مسايلي است كه حساسيت دقيق، عميق و وسيعي را مي‌طلبد. ما اين حساسيت را به‌كار خواهيم برد تا ان‌شاءالله بتوانيم گزارش جامعي به افكار عمومي ارائه دهيم و شاهد از بين رفتن اين آسيب‌ها در ورزش باشيم.

***از «علي‌حسيني» اعاده‌ي حيثيت مي‌كنيم

نماينده مردم اردبيل در مجلس نيز گفت: نسبت به اتفاقاتي كه براي علي‌حسيني پيش آمده واكنش نشان مي‌دهيم.

جواد صبورآقچه كندي با تاكيد بر حمايت از سعيد علي حسيني قهرمان وزنه‌برداري ايران و جهان اظهار كرد: ما هم از اتفاقي كه براي وي افتاده ناراحتيم. او جانشين رضازاده و اميد آينده كشور است و گاهي چنين مسائلي در مجموعه‌هاي ورزشي پيش مي‌آيد و با توجه به توطئه‌هايي كه برعليه جمهوري اسلامي شكل مي‌گيرد، ما از اين بابت خواستار اعاده حيثيت هستيم.

صبور در پاسخ به اين سوال كه آيا مجلس نمي‌خواهد براي حل مشكل علي حسيني ورود كند، تاكيد كرد: اميدوارم بتوانيم كاري كنيم، اين قضيه قانون‌گذاري نيست اما، مطمئن باشيد ما عكس‌العمل نشان مي‌دهيم. همه تلاش خود را به كار مي‌گيريم تا اين مشكل حل شود. من هم سعي مي‌كنم با سعيدلو تماس بگيريم.

***از «سعيدلو» مي‌خواهم شخصا به اين قضيه ورود كند

سيدكاظم موسوي هم گفت: امثال علي حسيني‌ها سرمايه‌هاي اين كشورند و درست نيست با اتهام و شايعه و بي‌مهري آن‌ها را كنار بزنيم.

نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اين‌كه علي حسيني از افتخارات ايران و اردبيل و نماد اقتدار جوان ايراني در صحنه‌هاي بين‌المللي است، اظهار كرد: واقعيت آن چيزي نيست كه حالا به صورت شايعه پراكنده شده است. نبايد اين مسائل را رسانه‌اي كرد تا مشكل علي حسيني زودتر حل شود. من خودم روز گذشته با رضازاده درخصوص علي حسيني صحبت كردم ما تمام سعي خود را به كار مي‌بريم كه مشكل علي حسيني حل شود.

موسوي در پاسخ به اين سوال كه بنا بر ادعاي علي حسيني "آيان" رييس فدراسيون جهاني وزنه‌برداري به نفع خود در كار وزنه‌برداران ايراني كارشكني مي‌كند، آيا مجلس نمي‌خواهد در اين باره اقدامي انجام دهد، گفت: اين‌ها مسائل داخلي وزنه‌برداري است و خود فدراسيون بايد اين كارها را انجام دهد. ما هم پيگير مسائل خواهيم بود، اما من شخصا از آقاي سعيدلو مي‌خواهم كه به اين موضوع ورود كرده و مشكلات وزنه‌برداري را حل كند.

نماينده مردم اردبيل در ادامه تاكيد كرد: امثال علي حسيني‌ها سرمايه‌هاي اين كشورند. درست نيست با اين نحوه برخورد يك بار با اتهام يك بار با شايعه و يك بار با بي‌مهري جوانان و نخبگان اردبيلي و ايراني را كنار بزنيم.

وي افزود: من قول مي‌دهم پيگير كار علي حسيني باشم، چرا كه با اين اتفاقات نه تنها به روحيه اين جوان صدمه وارد مي‌شود، بلكه جوانان ديگر كشور كه به اين ورزش پرطرفدار علاقه‌مندند و حتي خانواده‌هاي آنها دچار سرخوردگي خواهند شد. اين‌ها افرادي هستند كه پرچم ايران اسلامي را در دنيا برافراشته مي‌كنند و ما بايد پاسدار و نگهبان آن‌ها باشيم.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.