گالری تصاویر ناب
ژورنال لباس مجلسی ترکی , تصاویر‌خنده‌دار , جدیدترین مدل لباس تونیک مجلسی , پیامهای تیکه دار به عروس , FBIمخفف چیست , عکس های علی کریمی , مدل ماشین , استیو جابز , عکس های کیک تولد دخترانه , عکس مدل مو مردانه
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط dayarayan |
ارم نیوز: این روزها مشکلات استان را اگر مرور کنیم به نکاتی می رسیم که تا کنون مدیران ارشد استان در خصوص حل وفصل آنها قولهای بی شماری را داده اند وآمارهای قطوری را روانه مرکز نموده اند ولی متاسفانه تا کنون کمتر عملی شده ، مشکلات آب گرفتگی بوشهر یکی از این دست مسائلی است که امروز بصورت طنز ولی واقعی به آن پرداخته ایم . مشکلی که فکر نمی کنیم به این زودی حل شود.

ساعت ده صبح روز شانزدهم آذر ماه است من به دنبال تهیه گزارشی از وضعیت بارندگی وآب گرفتگی معابر شهر هستم . هواشناسی خبر از بارندگی شدید در این روز واحتمال آب گرفتگی را داده بود .

نمی تواند این صحت داشته باشد . اصلا" امکان ندارد . باید مسئولین محترم هواشناسی سریعا" تکذیب کنند واز مردم عذر خواهی نمایند . این چه اداره ای است که با حضور اینهمه کارشناس خبره وبا تجربه ودستگاهای مدرن این اخبار غیر واقعی را بصورت گسترده در رسانه منتشر می نمایند ودل مردم را می آزارند.

درست است که کارشناسان محترم این اداره کل توانسته اند براساس اطلاعات ماهواره ای وچیدمان آنها پیشگویی بارندگی شدید کنند ولی آب گرفتگی معابر را باید سریعا" تکذیب کنند.
چون تا آنجا که ما به ذهنمان رجوع می کنیم بعلت اجرای صحیح معماری وشهرسازی چنین چیزی صحت ندارد وبلکه سابقه هم ندارد.
 
شهر بوشهر شبیه به جزیره ای است که از همه طرف به دریا راه دارد . تنها در یک صورت امکان آب گرفتگی وجود دارد . اول آنکه مسیر خلیج فارس را در تنگه هرمز یا هرجای دیگری بسته باشند واین دریای همیشه پارسی راه به اقیانوس هند نداشته باشد تا لب ریز شدن آب خلیج فارس به این اقیانوس راه یابد . دوم میزان بارندگی آنقدر زیاد باشد که اقیانوس هند هم جوابگو نباشد وناچار از اقیانوس های دیگر جهان کمک گرفت که در این صورت تا حدی قابل قبول است . زیرا پس از پر شدن خلیج فارس وسریز شدن آن به اقیانوس هند به سایر اقیانوسها وقت وزمان می خواهد ودر زمان اولیه آب گرفتگی معابر به وقوع خواهد پیوست .

فرض دیگری که می تواند مدنظر واقع شود آن است که شبه جزیره نباشد ودر اثر بارندگی سطح آب رودخانه ای که شهر را به سمت شرقی وغربی تقسیم می کند طغیان کند ومانند شهرهای هندوستان مناطق مسکونی ومعابر عمومی به زیر آب روند که البته نباید گلایه داشت.

وقتی رودخانه ای به این زیبایی با چشم اندازهای زیبای آن که در تمام فصول سال گردشگاه خارجیان ومردم بومی وسایر هموطنان از سرتاسر کشور است چه اشکال دارد در طول سال چند بار طغیان کند . به هرحال نه شهرداری ونه سازمان محیط زیست وحتی سازمان میراث فرهنگی اجازه نداده اند تا این رودخانه کهن که میراث ماست واز نظر بیولوژیکی تاثیر به سزایی بر گونه های مهم آبزی دارد وکم عرض بودن او به شهرداری اجازه انجام خدمات بیشتر را می دهد تعریض نمایند.

 چه کسی مقصر است تمام 18 پل جدید وبعلاوه 33 پلهای قدیمی هم که هیچکدام ریزش نکرده اند تا مانع وسد راه آب شوند واداره راه نیز بی تقصیر است می شود به گمرک به خاطر استفاده تجاری از این رودخانه ایراد گرفت . نه هرچه سطح آب رودخانه بالاتر بیاید لنجهای تجاری وباری ومسافربری هم با سطح اب بالا می آیند .

فدراسیون قایقرانی هم که به همین ترتیب . شاید ادارت فلان وبهمان مقصر هستند . هرچه هست مقصر هرکه هست مهم نیست . الان آقای معاون عمرانی که حل کننده همه مشکلات شهری وعمرانی هستند با لندکروزر اختصاصی استانداری وارد معرکه می شوند . ایشان درد کمر دارد وپیاده شدن از این اسب چهار قلم سفید برایشان درد سر ساز می شود والبته خیلی از این حرفها هم دروغ است که این تعداد خودرو ووثیله نقلیه در خیابانها خاموش شده اند یا اندکی به زیر آب رفته اند .

اصلا" مگر خودرو با خودرو فرقی دارد . پراید اگر کوتاه است باید سطح خود را بالا بکشد وتا حد سطح لندکروزر شاسی بلند ما بیاید تا خاموش نشود .

هنوز حرفهای مهندس تمام نشده بود که راننده با تجربه ومسن او به سخن درآمد وگفت : آقای مهندس همه اینها را که گفتی گلاب به رویتان رویم به دیوار غلط واشتباه می فرمایید . اینها از بی صاحبی این شهر است . خوب نگاه کنید شیبهای این خیابان همگی عکس بوده وباید به اندازه ای که برای آموزش خاله قورباغه جهت یادگیری شعر در دستگاه ابوعطا وقت صرف کنیم برای تصحیح این خیابانها وقت بگزاریم .آقای مهندس الله وکیلی بگویید آب کی سربالا رفته که در این شهر مابرود .

مهندس جوان خنده ای کرد وبعد از صرفه ای گفت : بله یک مشت آدم بی سوارد وبه نام مهندس این شهر عزیز را به نام عمران داغان کرده اند . مشتی جعفر بیا تا بریم نشانت بدم نقاطی را که در زمان من احداث وساخته شده به چه شکل وترکیب است . ماشین به سمت خیابان حاشیه سواحل راه افتاد بعد از گذشتن از چهارباندی به سمت ساحل رفته وبه به چه منظره دیدنی در فاصله کمتر از هفت متری دریای  همیشه پارس خلیج فارس دریای فصلی بوشهر جریان داشت .

تمام شیبهای حاشیه دریا که در دو سه ساله بر اساس اصول مهندسی ساخته شده بودند شیبی به سمت شهر داشتند وبرگشت می خوردند .جناب راننده بازهم پوز خنده ای زد وگفت آقای مهندس اینجا که وضع بدتر است ولی مهندس جوان گفت مشتی جعفر اینها را ول کن آب برکت ونعمت است وحالا اگر رفت تو خونه ها چه مشکلی پیش می آید بزار برود حداقل حاج غلام بیکار نمی شود اگه بیکار بشه دیگه نمی تونه بره فرانسه وزیر برج ایفل به ما بخنده . لااقل ما بتوانیم نفت روکش آسفالتها را با آب سر سفره مردم بکشانیم تا اینهمه غر ولند نکنند . مشت جعفر هنر مهندسی وعمران ومعماری را ببین که در جاده کنار جلالی چه پیچ زیبایی کشیده ایم . می توان هم جزء عجایب هفت وهشت گانه جهان ( هشت الهفت ) باشد وهم در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود . جاده ای به زاویه نود درجه تا کنون در کجای جهان دیده یا شنیده اید که ما با افتخار اعلام می کنیم  ما انجام داده ایم؟

مشت جعفر آهی از ته دل کشید او تا چند ماه دیگر باز نشسته می شود ودر تمام سی سال گذشته راننده معاونت بوده با خود گفت به من چه مربوط است من تا دوسه ماه دیگر بازنشسته هستم ولی این مدلش را دیگه ندیده بودم خدا به خیر کند ما وهمه راه .

                                          این عکسها گوشه ای از بارندگی ومسدود شدن معابر شهر بوشهر امروز بود ....................

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.