گالری تصاویر ناب - اميد تازه براي نجات زن تاکستاني محکوم به سنگسار
گالری تصاویر ناب
ژورنال لباس مجلسی ترکی , تصاویر‌خنده‌دار , جدیدترین مدل لباس تونیک مجلسی , پیامهای تیکه دار به عروس , FBIمخفف چیست , عکس های علی کریمی , مدل ماشین , استیو جابز , عکس های کیک تولد دخترانه , عکس مدل مو مردانه
نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط dayarayan |

 

در حالي که اجراي حکم سنگسار مردي در تاکستان با جنجال بسيار همراه بود و بازتاب هاي آن همچنان ادامه دارد، وکيل مدافع هم جرم اين مرد اعلام کرد، پرونده موکلش از سوي رئيس قوه قضائيه به کميسيون عفو و بخشودگي قوه قضائيه فرستاده شد.

به گزارش اعتماد،  پس از اجراي حکم سنگسار مرد 47ساله يي به نام جعفر به جرم زناي محصن در روز 14 تيرماه سال جاري و انعکاس اجراي اين حکم در رسانه هاي داخل و خارج از کشور، پرونده مکرمه هم جرم مرد ميانسال به دستور رئيس قوه قضائيه به دفتر وي فرستاده شد و در حالي که به گفته وکيل مکرمه، انتظار مي رفت اين حکم نقض شود پرونده به کميسيون عفو و بخشودگي فرستاده شد و اميدهايي براي بخشودگي مکرمه به وجود آمد.

سعيد اقبالي وکيل مکرمه در اين باره به خبرنگار ما گفت؛ پس از اجراي حکم سنگسار جعفر از سوي مقامات قضايي استان قزوين، پرونده مکرمه براي جلوگيري از اجراي حکم و تامين امنيت جاني او به دستور رئيس قوه قضائيه به دفتر وي فرستاده شد. اين در حالي بود که من به عنوان وکيل مکرمه تا آن زمان پرونده را نخوانده بودم و بعد از جنجال هاي رسانه يي و دستور رئيس قوه قضائيه موفق شدم پرونده را بخوانم.وي افزود؛ با مساعدت رئيس قوه قضائيه مکرمه و دو فرزندش از زندان تاکستان به زندان قزوين انتقال يافتند و سپس پسر بزرگ مکرمه به خاله اش سپرده شد اما پسر کوچک او همچنان نزد مادرش است. در نهايت با توجه به تغييرات ايجاد شده در پرونده به عنوان وکيل مدافع مکرمه درخواست نقض حکم و رسيدگي مجدد به پرونده را مطرح کردم و با توجه به اختيارت رئيس قوه قضائيه پرونده به کميسيون عفو و بخشودگي فرستاده شده، اين در حالي است که پيش از اين يک بار پرونده به اين کميسيون رفته بود اما درخواست براي بخشودگي مکرمه مورد تاييد قرار نگرفته بود.

اقبالي ادامه داد؛ تمام اين اتفاق ها در حالي رخ داد که رئيس کميسيون حقوق بشر اسلامي نيز پس از اجراي حکم سنگسار جعفر، رفتار قاضي اجراکننده را اشتباه دانسته و در اين خصوص گفته بود اگر نگوييم اجراي سنگسار خطا بوده بايد بگوييم قاضي اجراکننده حکم سنگسار اشتباه کرده است. از سويي اين پرونده در محافل بين المللي نيز واکنش هاي بسياري را به دنبال داشته و اميدوارم اين بار پرونده با نتيجه خوبي از کميسيون عفو و بخشودگي خارج شود، هرچند باز هم معتقدم مکرمه مستحق حکم سنگسار نيست و مدارکي در پرونده وجود دارد که مي تواند اين مساله را ثابت کند. بنابراين گزارش، پرونده مکرمه و جعفر در دادگاه جزايي تاکستان مطرح شد که شوهر اول مکرمه در سال 74 اعلام کرد همسرش مکرمه توسط مردي به نام جعفر ربوده و به تاکستان برده شده است. با اعلام اين شکايت مکرمه و جعفر در تاکستان شناسايي و بازداشت شدند. مکرمه زن جوان در بازجويي ها گفت؛ من شوهرم را دوست نداشتم، او مردي بداخلاق بود. بعد از چندين سال زندگي و زجر کشيدن تصميم گرفتم از وي جدا شوم اما خانواده ام اصلاً به من کمک نمي کردند، در حالي که پرونده طلاق ما در دادگاه خانواده اسلامشهر در حال رسيدگي بود من با جعفر آشنا شدم و او به من پيشنهاد ازدواج داد.

مکرمه افزود؛ جعفر به من گفته بود که تقاضاي طلاق من به معناي اين است که مي توانم با کس ديگري رابطه داشته باشم و اين رابطه زناي محصنه محسوب نمي شود، من هم حرف او را قبول کردم و طي نقشه يي با جعفر فرار کرديم و به تاکستان آمديم تا هيچ کس نتواند ما را پيدا کند. شوهرم که به فکر انتقام گيري از من بود از من و جعفر شکايت کرد و از آنجايي که خانواده ام طلاق را ننگ مي دانند حاضر به حمايت از من نشدند.پس از اظهارات اين زن با توجه به اينکه مکرمه پس از آغاز زندگي با جعفر و ازدواج موقت با وي صاحب يک پسر شده بود، جعفر، مکرمه و پسرش به زندان منتقل و پس از محاکمه به سنگسار محکوم شدند. اين حکم يک بار در ديوان عالي کشور نقض و پرونده براي رسيدگي مجدد به شعبه هم عرض فرستاده شد. اين در حالي بود که مکرمه و جعفر، با سند آزاد شده بودند و در اين مدت مکرمه بار ديگر باردار شد.

شعبه هم عرض پس از تشکيل جلسه محاکمه هر دو متهم را بار ديگر به سنگسار محکوم کرد و هر دو آنها دوباره به زندان انتقال يافتند و پسر دوم مکرمه در زندان متولد شد.در حالي که مکرمه و جعفر 10 سال در زندان مانده بودند، 30 خردادماه سال جاري خبر رسيد قرار است حکم سنگسار دو متهم در زندان تاکستان اجرا شود، اما آيت الله هاشمي شاهرودي دستور توقف اجراي حکم را صادر کرد و تصميم گرفت پرونده را بازبيني کند ولي 14 روز بعد رسانه ها با خبر شدند به رغم دستور رئيس قوه قضائيه حکم سنگسار جعفر از سوي قاضي صادرکننده اجرا شده است.از آنجا که مقامات رده بالاي قضايي استان قزوين از اجراي اين حکم مطلع نشده بودند براي جلوگيري از اجراي ناگهاني حکم سنگسار مکرمه وي به زندان قزوين انتقال يافت.

 صفحه پیوندهای عصرایران فعال شد

 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.