گالری تصاویر ناب
ژورنال لباس مجلسی ترکی , تصاویر‌خنده‌دار , جدیدترین مدل لباس تونیک مجلسی , پیامهای تیکه دار به عروس , FBIمخفف چیست , عکس های علی کریمی , مدل ماشین , استیو جابز , عکس های کیک تولد دخترانه , عکس مدل مو مردانه
نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط dayarayan |
شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در کنفرانس مطبوعاتی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

مرادی با تاکید ضمن اعلام اهداف و اولویت‌های این سازمان و تاکید بر شعار «تهران شهر مهربانی» سیاست‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را درباره موضوعات مختلف از جمله سینما ،موسیقی،تجسمی، ادبیات و تعامل با رسانه‌ها از جمله تلویزیون مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، مرادی در پاسخ به اینکه چه سیاستی نسبت به اکران فیلم‌های سینمایی در زیرمجموعه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با توجه به اولویت‌ها در نظر گرفته شده این سازمان دارد و آیا ممکن است فیلمی را اکران نکنند؟ بیان کرد: به دلیل ظرفیتی که ما و حوزه هنری در اکران فیلم‌های سینمایی داریم، این امکان وجود دارد که فیلمی که مطابق با اهداف این سازمان نباشد در سینماهای زیرمجموعه ما نمایش داده نشود.

او در عین حال مطرح کرد: اما به طور کلی چنین مشی‌ای نداریم که فیلم‌ها را نمایش ندهیم و در جشنواره فیلم فجر هم فیلمی که خیلی مطابق با اهداف ما نباشد، وجود نداشت به همین دلیل تاکید می‌کنم اصل ما بر تعامل است.

مرادی درباره وضعیت تولید در موسسه تصویر شهر گفت: در حوزه فیلم کوتاه آنچه به اهداف ما مرتبط باشد را می‌پذیریم، یعنی هر فیلم کوتاهی به مهربانی، هویت دینی و موضوع سبک زندگی نزدیک باشد را قابل حمایت می‌دانیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا درباره سیاست‌های سازمان و شهرداری نسبت به هنرهای حجمی با توجه به اتفاقات رخ داده برای آثار پرویز تناولی و پیش از آن گم شدن مجسمه‌های پارک‌های سطح شهر تهران، بیان کرد:‌ پرونده این آثار مختومه شده است.

شهاب مرادی توضیح داد: تا به حال در این‌باره صحبتی مطرح نکرده بودم اما جریان بدین شکل است که آقای تناولی و وکیلش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برای آثاری که ده سال قبل توسط این سازمان خریداری شده بود شکایت کردند.

او ادامه داد: آقای تناولی می‌خواست این آثار را پس بگیرد و ما از شکایت ایشان اطلاع نداشتیم تا روزی که جرثقیل به موزه امام علی (ع) رفت و مامورین قوه قضاییه همکاران مرا در روز تعطیل می‌خواستند، بازداشت کنند که چرا اجازه نمی‌دادند آثار ایشان از آنجا برده شود.

وی ادامه داد: من پیش از سال نو با پرویز تناولی تماس تلفنی داشتم و از او خواستم مصاحبه‌ای نداشته باشد اما با این حال مطالبی عنوان شد که صحت نداشت.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین گفت: ما هم برای این پرونده وکیلی داشتیم و چون خوانده شده بودیم به دادگاه رفتیم که در همان جلسات اولیه پرونده مختومه شد و اعتراضی هم صورت نگرفت.

او با بیان اینکه این موضوع حَکم دارد که آقای حجت الاسلام زم است،گفت: تمام حرف من درباره این ماجرا این است که انتقال این حرف‌ها به جامعه جز آسیب به ساختارهای اجتماعی چیزی دیگری ندارد. ما امانت‌دار هستیم و این اموال برای بیت‌المال است.

مرادی در بخش دیگری از این نشست درباره سیاست‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در زمینه موسیقی گفت:‌ ما هنر و فرهنگ را به عنوان یک رسانه و واسطه می‌بینیم که هدف و پیام ما را به جامعه می‌رساند.

او تاکید کرد:‌در ماموریت ما هنر برای هنر نیست و این موضوع موردپسند ما هم نیست. بلکه براساس 17 هدف کلانی که در این سازمان در نظر گرفته‌ایم، غالب آثار هرچه باشد مشارکت و حمایت خواهیم کرد.

این مقام ارشد شهرداری تهران افزود: از آنجا که نگاه نمی‌کنم که موسیقی پاپ است یا سنتی هر کاری را که براساس اهداف سازمان باشد،حمایت می‌کنیم. به طور مثال به بنیامین با واسطه پیشنهاد داده‌ایم که همکاری داشته باشیم و به مازیار فلاحی هم خودم زنگ زدم که اگر کاری مثل «لیلا» داشته باشد، حمایت می‌کنم.

او ادامه داد: آموزش و ترویج موسیقی جزء اهداف ما نیست، مخصوصا اینکه یک سری آموزشگاه موسیقی در کشور وجود دارد که در حال کار کردن هستند و از آنجا که این آموزشگاه‌ها با وزارت ارشاد همکاری می‌کنند فرض بر این است که محیط مورد اعتمادی برای مردم دارند.

وی با اشاره به نشستی که با مدیران خانه موسیقی داشته است مطرح کرد که به آنها گفتم که حتما در حوزه موسیقی فقط برای تولید آثار و کمک به موسیقی تخصصی و فوق تخصصی از ما حمایت بخواهیم.

مرادی که در صحبت‌هایش به موسیقی فاخر اشاره کرده بود در توضیح این نوع موسیقی گفت:‌ فرم و محتوای موسیقی باید خوب باشد، ضمن اینکه ملودی، شعر ، جهت‌گیری و رویکرد در یک کار هنری باید مشخص باشد.

او با طرح این سوال که ما در بحث هویت ملی چند سرود داریم که با شنیدن آن احساس کنیم وطن خود را دوست داریم؟ اظهار کرد: در زمان جنگ اگر اسطوره‌ای مثل آهنگران را نداشتیم واقعا چه می‌کردیم؟ براین اساس اعلام می‌کنم که در فصل بهار، اجرایی را از آقای سراج در یکی از فضاهای ارزشی که حس نوستالژی خوبی هم دارد خواهیم داشت.

وی در ادامه توضیحات خود درباره موسیقی فاخر بیان کرد: اگر در موسیقی عشقی باشد که به قوام خانواده کمک کند مستقل از اینکه پاپ یا سنتی باشد از آن استقبال می‌کنیم. از نظر من موسیقی فاخر چیزی است که وقتی آن را بشنوید دلتان هوای دیدن مادرتان یا هوای زیارت کند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ما دست خود را برای همکاری با جوانان و موضوع رمان، فیلمنامه، داستان کوتاه، نمایشنامه و تئاتر دراز کردیم و این کار را در قالب جشنواره‌ها و مسابقات به عنوان فرصتی برای استعدادیابی می‌بینیم. در این راستا امسال تصمیم گرفته‌ایم فیلمنامه‌هایی را سفارش دهیم که نوشته شود و حتی اگر آنها ساخته نشوند نگارش آنها را پیگیری می‌کنیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پاسخ به تعطیلی جشنواره فیلم شهروندی که توسط این سازمان برگزار می‌شد، گفت:‌ برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری دوباره این جشنواره صورت می‌گیرد اما برنامه‌های متعددی که تعطیل می‌شدند به دلیل کمبود بودجه بوده است.

او همچنین در پاسخ به این سوال که برگزار نشدن نشست‌های ادبی در فرهنگسراها هم به دلیل کمبود بودجه بوده است، افزود: این نشست‌های ادبی در جریان هستند و برگزار می‌شوند. با این حال تاکید می‌کنم که 61 برنامه قطع شده در چهار سال اخیر داریم که قرار است، احیا شوند.

مرادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری تهران پول زیادی دارد و با تلویزیون هم برای ساخت فیلم مشارکت می‌کند و شنیده شده بود که شبکه‌ای برای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قرار است راه‌اندازی شود، گفت: چنین برنامه‌ای نداریم اما تا جایی که بتوانم فضای مشارکت مالی با رسانه‌ها (تلویزیون) را قطع می‌کنم.

او در این‌باره توضیح داد: ما یک سازمان فرهنگی هنری هستیم که پول زیادی نداریم. یک سازمان فرهنگی هنری دیگر را هم در نظر بگیرید آنها هم پول ندارند چرا ما باید به آنها پول بدهیم و آنها ندهند؟

او با تاکید بر اینکه‌ این اتفاق که به چشم قلک به ما (سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) نگاه شود توهین آمیز است، افزود: ما به صدا و سیما کمک می‌کنیم اما در مدل خودمان یعنی برنامه تولید می‌کنیم و نه پول می‌خواهیم و نه می‌خواهیم که اسم ما را مطرح کنند.

این مسوول یادآور شد:پیش از جشنواره فجر که تازه مدیریت خود را در این سازمان شروع کرده بودم چند نفر پیش من آمدند و پیشنهاد مشارکت دادند تا بگوییم که این سازمان هم در جشنواره فجر فیلمی دارد اما من گفتم سرم را بالا نگه می‌دارم و می‌گویم، امسال فیلمی نداریم چون معتقدم این موضوع بهتر از آن است که در گودالی بیفتیم و بیت‌المال را خرج فیلمی کنیم که ندیده‌ایم و نمی‌دانیم چه می‌شود!

مرادی در بخش دیگری از نشست رسانه‌اش با اشاره به اینکه وقتی در آذر 92 به سازمان فرهنگی هنری شهرداری آمده بود،فقدان یک گروه تئاتر مردمی یا آماتور برایش سوال شده بود گفت:‌ این مساله جزء نقطه ضعف‌های ماست و به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است تا از استعدادهای خوبی که در حوزه تئاتر بین جوانان وجود دارد استفاده کنیم و از گروه‌های نمایشی آماتوری هم که می‌خواهند کار را آغاز کنند برای همکاری استقبال می‌کنیم.

مرادی همچنین در توضیح اهداف و اولویت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بیان کرد: اساس کار را در مدیریت جهادی به عنوان رمز موفقیت قرار داده‌ایم و اهداف و اولویت‌های موضوعی را با شعار «تهران شهر مهربانی» دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد:این شعار براساس مشکلاتی است که در سبک زندگی امروز داریم و از آنجا که به همه موضوعات نمی‌توانیم بپردازیم در سبک زندگی بر دو مساله اخلاق اسلامی و رفتار شهروندی و زیست شهری تمرکز کرده‌ایم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ارتقاء روحیه قناعت و ساده‌زیستی با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف جزو اهداف کلان این سازمان دانست و توضیح داد: از جمله موضوعات مهم قانون‌گرایی و اخلاق اسلامی ،‌فرهنگ صبر و آرامش، ارتقا نظافت اجتماعی، پاسداشت گویش‌ها و هویت ملی، گسترش و تقویت خوداتکایی، ترویج مراجعه به متون دینی، ارتقا اعتصام به همبستگی اجتماعی، آشناسازی شهروندان با مخاطرات شبکه‌های اجتماعی، ایجاد زمینه‌های بهره‌برداری از این فضاها و ... است.

مرادی همچنین با تاکید بر اینکه این سازمان 17 هدف کلی دارد پرداختن به موضوعاتی از جمله مفاخر هنری و علمی شهر تهران ایجاد پاسخ‌هایی برای جوانان ، گردشگری هدفمند، احیای نمادهای جوانمردی ، تولید نماد مهربانی با طبیعت، تولید فیلم سینمایی، سمفونی، تئاتر و ... را از جمله اهدافی دانست که همگی و به ویژه در بخش هنری براساس مهربانی دنبال می‌شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.